Po pierwsze aluminium

18 lutego 2020

Od początku swojej działalności w 2007 roku, Alinox dostarcza na rynek Polski i Europejski, materiały z aluminium i jego stopów.
Przez blisko 15 lat działalności nasza firma, w oparciu o własne składy magazynowe, gwarantuje swoim klientom szeroki asortyment produktów aluminiowych w formie:

- płyt i blach – walcowanych i odlewanych, zarówno surowych, jak i frezowanych
- prętów – wyciskanych, ciągnionych, odlewanych oraz kutych;
- rur oraz profili standardowych lub wykonanych wg specyfikacji klienta
Dysponujemy szerokim wyborem gatunków aluminium, od czystego bez domieszek po stopowe i wytrzymałe aluminium lotnicze.

To co wyróżnia Alinox to szereg proponowanych usług dodatkowych. Na życzenie kontrahentów możemy:

- składować materiały w uzgodnionym okresie czasu;
- kompletować produkty według wytycznych kontrahenta, w zestawy aktualnie potrzebne do produkcji;
- dostarczać towary w najlepszym dla klienta momencie, do wybranych przez niego miejsc, w oparciu o współpracujące z nami firmy przewozowe;
- poddawać materiały wstępnej obróbce jak cięcie czy frezowanie;
- wykonać badania materiałowe wg indywidualnego zapotrzebowania.

W Alinox zawsze służymy pomocą jeśli chodzi o doradztwo techniczne oraz realizację nawet najbardziej wymagających zamówień, na każdym ich etapie. Pomagamy w znalezieniu i  sprowadzeniu nietypowych i trudno dostępnych detali aluminiowych u czołowych światowych producentów.

Zalety proponowanych przez Alinox rozwiązań, mogą w pełni docenić kontrahenci używający w produkcji np.: płyt i prętów aluminiowych. Oferowane przez producentów wysokie minima zakupowe oraz obecne długie terminy realizacji, nie pozwalają większości odbiorców na skorzystanie z bezpośrednich dostaw z hut. W Alinox towar jest dostępny na miejscu, a dodatkowo możemy poddać go obróbce na życzenie klienta. Oferujemy m.in. formatowanie na piłach panelowych Schelling wg wytycznych klienta. Bardziej skomplikowane kształty jesteśmy w stanie wyciąć na aplikacjach Waterjet lub ploterze precyzyjnym. Przygotowane detale możemy frezować wstępnie do pożądanej grubości.

Wykonujemy między innymi badania parametrów mechanicznych, składu chemicznego, ultrasonograficzne oraz odbiór wojskowy.
Oczywiście do wszystkich oferowanych materiałów i produktów aluminiowych zapewniamy odpowiednią dokumentację i certyfikaty, a polityka jakości firmy Alinox prowadzona jest zgodnie z wytycznymi międzynarodowego standardu kontroli jakości towarów i usług dla przemysłu lotniczego - AS 9120.
Dzięki kompleksowej, rzetelnej i spersonalizowanej obsłudze, Alinox stał się jedną z czołowych firm w branży.