O firmie

Spółka Alinox powstała w 2007 roku. Od początku działalności zajmujemy się dystrybucją metali i wyrobów z tworzyw sztucznych w Polsce, Europie i innych krajach.

Jako międzynarodowy dystrybutor i producent, wprowadzamy na światowe rynki materiały wykonane z aluminium (pręty aluminiowe), stali, stali nierdzewnej (pręt nierdzewny), tworzyw sztucznych, miedzi, brązu, mosiądzu, ołowiu oraz tytanu w odmianach komercyjnych i dedykowanych lotnictwu. Dzięki kompleksowej, rzetelnej, personalizowanej obsłudze, staliśmy się jedną z czołowych firm w branży.

Nasza misja

Firma Alinox należy do międzynarodowej grupy Scope Metals Group, z którą łączy nas wspólna misja: dostarczanie materiałów w dokładnie wyznaczonym czasie, bez względu na skalę ilościową i rodzajową zamówienia. Misję tą możemy z powodzeniem realizować na rynku krajowym i arenie międzynarodowej, dzięki dużemu doświadczeniu, stałym zapasom magazynowym, współpracy z wiodącymi producentami i dystrybutorami oraz elastycznemu systemowi dostaw, który pozwala dostarczać materiały lądem, morzem i powietrzem.


hala.jpg

Własny magazyn

Podstawą terminowości dostaw jest nowoczesny magazyn, pracujący w systemie 24h/7, w którym znajduje się ponad 10 000 ton materiałów w ciągłej dyspozycji dla naszych klientów. Rodzaje zapasów:

  • metale i tworzywa sztuczne: produkty walcowane, odlewane, kute, tłoczone, ciągnione w rozmaitych gatunkach, kształtach, rozmiarach (również nietypowych);
  • kompletne rozwiązania przeciwpożarowe: tryskacze, zawory, rury, kolana i inne elementy (także dla systemów stosowanych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym);
  • produkty dekoracyjne: aluminium lakierowane, anodowane, ryflowane, perforowane, dekoracyjna stal nierdzewna, panele, blachy faliste oraz wiele innych wyrobów.

Jakość

 

W trosce o najwyższą jakość dostarczanych usług i materiałów, wdrożyliśmy systemy ISO 9001:2011 oraz AS 9120. Nad sprawnością działań, nieustannym rozwojem firmy i ciągłą optymalizacją procesów czuwa system zarządzania klasy ERP.

Dowiedz się więcej o kontroli jakości w Alinox ›

Ogólne Warunki Sprzedaży

 

Ogólne Warunki Sprzedaży (dalej "OWS") określają prawa i obowiązki stron umów sprzedaży i dostawy towarów oraz usług. Kliknij poniższy link, aby przenieść się do podstrony, na której zostały umieszczone szczegółowe informacje.

Dowiedz się więcej o OWS w Alinox ›


Galeria