O firmie

Spółka Alinox powstała w 2007 roku. Od początku działalności zajmujemy się dystrybucją aluminium, stali nierdzewnej i metali kolorowych na rynek krajowy i międzynarodowy. Obecnie nasza oferta obejmuje dodatkowo tworzywa sztuczne, instalacje i systemy PPOŻ.

Jako międzynarodowy dystrybutor i producent, wprowadzamy na światowe rynki materiały wykonane z aluminium (płyty aluminiowe, pręty aluminiowe), stali nierdzewnej (pręty nierdzewne), tworzyw sztucznych (wałki POM), miedzi, brązu, mosiądzu oraz tytanu w odmianach komercyjnych i dedykowanych lotnictwu. Zaopatrujemy także naszych kontrahentów w kompletne systemy przeciwpożarowe oraz dedykowane systemy instalacyjne. Dzięki kompleksowej, rzetelnej i spersonalizowanej obsłudze, staliśmy się jedną z czołowych firm w branży.

Nasza misja

Firma Alinox należy do międzynarodowej grupy Scope Metals Group, z którą łączy nas wspólna misja: dostarczanie materiałów w dokładnie wyznaczonym czasie, bez względu na skalę ilościową i rodzajową zamówienia. Misję tę możemy z powodzeniem realizować na rynku krajowym jak i arenie międzynarodowej.
Wieloletnie doświadczenie i stała współpraca z wiodącymi, zaufanymi producentami i dystrybutorami sprawia, że Alinox jest firmą rzetelną, której można powierzyć obsługę najbardziej wymagających zleceń.

Dysponujemy pokaźnymi zapasami magazynowymi, dzięki czemu towar dostępny jest natychmiast. Dobra organizacja logistyczna i elastyczny system dostaw, pozwala dostarczać materiały lądem, morzem i powietrzem w najkrótszym możliwym czasie.

Kładziemy duży nacisk na profesjonalne i rzetelne doradztwo techniczne. Nasi inżynierowie sprzedaży zawsze są gotowi do pomocy na wszystkich etapach realizacji zamówienia.

Własny magazyn

Podstawą terminowości dostaw jest nowoczesny magazyn, pracujący w systemie 24/7 czyli 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W naszych magazynach znajduje się ponad 10 000 ton materiałów do ciągłej dyspozycji naszych klientów.

Rodzaje składowanych materiałów:

  • metale i tworzywa sztuczne: produkty walcowane, odlewane, kute, tłoczone, ciągnione w rozmaitych gatunkach, kształtach, rozmiarach (również nietypowych);
  • kompletne rozwiązania przeciwpożarowe: tryskacze, zawory, rury, kolana i inne elementy (także dla systemów stosowanych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym);
  • produkty dekoracyjne: aluminium lakierowane, anodowane, ryflowane, perforowane, dekoracyjna stal nierdzewna, panele, blachy faliste oraz wiele innych wyrobów.

Ogólne Warunki Sprzedaży

 

Ogólne Warunki Sprzedaży (dalej "OWS") określają prawa i obowiązki stron umów sprzedaży i dostawy towarów oraz usług. Kliknij poniższy link, aby przenieść się do podstrony, na której zostały umieszczone szczegółowe informacje.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej o OWS w Alinox ›

Jakość

 

W trosce o najwyższą jakość dostarczanych usług i materiałów, wdrożyliśmy systemy ISO 9001:2011 oraz AS 9120. Nad sprawnością działań, nieustannym rozwojem firmy i ciągłą optymalizacją procesów czuwa system zarządzania klasy ERP.

Dowiedz się więcej o kontroli jakości w Alinox ›

Ogólne Warunki Zamówień

 

Ogólne Warunki Zamówień (dalej "OWZ") określają ogólne zasady, na podstawie których ALINOX dokonuje zakupu towarów lub usług określonych w Zamówieniu. Kliknij poniższy link, aby przenieść się do podstrony, na której zostały umieszczone szczegółowe informacje.

Dowiedz się więcej o OWZ w Alinox ›

Galeria